Medycyna estetyczna

Dbamy nie tylko o zdrowie, ale również o piękno!

 

Naszym pacjentom, obok usług stomatologicznych, oferujemy także zabiegi medycyny estetycznej, pozwalające na drobne korekty własnego wyglądu. Nasi pacjenci moga być nie tylko zdrowi, ale i dłużej zachować młody wygląd.

 

Wykonujemy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego o różnej gęstości:

 

  • mezoterapia igłowa - wybranych obszarów twarzy , szyi, dekoldu, dłoni;
  • wypełnianie zmarszczek - bruzd nosowo -wargowych, zmarszczek międzybrwiowych , wypełnienia "doliny łez" , korekta kształtu nosa, uniesienie kącików ust, wypełnianie blizn;
  • korekta kształtu i wielkości ust, podkreślenie konturu, delikatne powiększenie i nawilżenie ust;
  • modelowanie owalu twarzy - preparaty typu Voluma.

 

MEZOTERAPIA to zabieg polegający na wprowadzeniu cieńka igłą między naskórek a skórę właściwą bardzo niewielkiej ilości wybranych preparatów -nawilżających, rewitalizujących. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej i metabolizm komórek. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny , wspomaga procesy prawidłowego odżywienia skóry. Jest niechirurgiczną, całkowicie bezpieczna metodą na poprawienie wyglądu skóry . To także skuteczna profilaktyka opóźniająca procesy starzenia się skóry.

 

WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w postaci gęstego żelu, w wybrane okolice twarzy.Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat.Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Preparaty używane do zabiegu mogą być o różnej gęstości . Dobieramy odpowiedni w zależnosci od miejsca podania. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w zależności od lokalizacji - kremem znieczulajacym Emla lub znieczuleniem stomatologicznym. Zabieg trwa około godziny a jego efekty są widoczne od razu i utrzymują się w zależnosci od gęstosci preparatu od 6 miesięcy do 1,5 roku. Utrzymanie się preparatu w skórze to sprawa indywidualna , zależy od wielu czynników, metabolizmu, hormonów, stylu życia- palenie, opalanie, dieta, oraz od uwarunkowań genetycznych. Zabiegi mozna powtarzać ale nie jest to konieczne. Kwas hialuronowy wchłania się po określonym czasie, nie pozostawiając żadnych śladów.

 

NICI PDO: PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

 

Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.